PŘÍPRAVKY GARGANTA

Garganta 3 mg lisované pastilky

Přípravek Garganta obsahuje benzydamin hydrochlorid, což je látka, která patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky. Má lokální (místní) protizánětlivý a bolest tlumící účinek a působí jako lokální anestetikum (místně znecitlivující přípravek) na sliznici dutiny ústní. Přípravek Garganta 3 mg lisované pastilky se používá k léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku (bolest, zarudnutí, otok). Příchuť je lehce mentolová.

Jak se pastilky Garganta užívají?

Pastilky nechte volně rozpustit v ústech. Pastilky nekousejte ani nepolykejte.

Doporučená dávka přípravku je: Dospělí a starší pacienti: 1 lisovaná pastilka 3x denně. Děti od 6 let: stejné dávkování jako pro dospělé. Přípravek Garganta 3 mg lisované pastilky není určen pro děti mladší 6 let. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Garganta déle než 7 dní.

Garganta Pastilky

Garganta 1,5 mg/ml orální sprej, roztok

Přípravek Garganta obsahuje benzydamin hydrochlorid, což je látka, která patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky. Má lokální (místní) protizánětlivý a bolest tlumící účinek a působí jako lokální anestetikum (místně znecitlivující přípravek) na sliznici dutiny ústní. Přípravek Garganta 1,5 mg/ml orální sprej, roztok se používá k léčbě projevů zánětu v ústní dutině a krku (bolest, zarudnutí, otok).

Jak se Garganta sprej používá?

Dospělí a děti starší 12 let: 4 až 8 vstřiků 2 až 6krát denně; ne častěji než jednou za 1,5 až 3 hodiny. Děti ve věku 6 až 12 let: 4 vstřiky 2 až 6krát denně; ne častěji než jednou za 1,5 až 3 hodiny. Děti mladší než 6 let: 1 vstřik na 4 kg tělesné hmotnosti 2 až 6krát denně; ne častěji než jednou za 1,5 až 3 hodiny. Nejvyšší jednotlivá dávka, bez ohledu na tělesnou hmotnost, jsou 4 vstřiky. Starší pacienti: Není nutné upravovat dávkování. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Garganta déle než 7 dní.

Garganta Sprej